IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
Nightwood
XXX cm
XX lata
XX kg


Imię i nazwisko : Nightwood
Gif w profilu : https://i.imgur.com/Z9fyOy9.gif
Kwadratowy gif : https://i.imgur.com/CrNxwAA.png?2
Zawód : Opiekun forum Wzrost : -
Waga : -
Wiek : -
Partner : -
Cytat w profilu : all good things are wild & free
Cytat nad postem : all good things are wild & free

Miasteczko Empty
PisanieNightwood   Miasteczko Icon_minitimePon Lip 22, 2019 7:42 pm

NightwoodMiasto: Nightwood
Państwo: Kanada
Data powstania: 20 marca 1810
Prowincja: Kolumbia Brytyjska
Powierzchnia: 47,34 km²
Populacja: 25.112
Burmistrz: Adriene Leach
Szeryf: James Stern
Język urzędowy: angielskiJedyne w swoim rodzaju miasteczko osadzone w malowniczej kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, tuż przy granicy z Waszyngtonem położonym w Stanach Zjednoczonych. Miasto znajduje się po obu stronach rzeki Thorn River, pomiędzy bujnymi, kryjącymi wiele tajemnic lasami Nightwood Grove oraz Silverwood Forest.


Nightwood położone jest pomiędzy dwoma większymi miastami, Vernon na północy i Penticton na południu. W przypadku wymaganej hospitalizacji pacjenci przewożeni są do jednego z tych miast.

Wypadek w tartaku, w 2016 roku stał się głównym argumentem zwolenników budowy szpitala w Nightwood. Jak do tej pory nie podjęto jednak żadnej decyzji w tej sprawie.
Miasto utrzymuje się głównie z przemysłu drzewnego, rozwijającego się od ponad dwustu lat. Tartak Sawmill Dudes powstały w 1812 roku dostarcza drewno również do pobliskich miast. Sawmill Dudes zatrudnia znaczną ilość mieszkańców miasta oraz Indian z okolicznych wiosek, którzy coraz liczniej pojawiają się w mieście szukając zatrudnienia i dachu nad głową, co spotyka się z coraz większą niechęcią społeczeństwa.

Klimat

Miasto położone na terenie nizinnym. Oddzielone jest od obszarów arktycznych pasmem górskim, utrzymuje klimat umiarkowany. Temperatury latem wynoszą średnio 25 °C, a zimą 5 °C. Klimat w wyższych partiach gór wchodzi w strefę okołobiegunową subpolarną, jest jednak cieplejszy od występującego w sąsiedniej prowincji Alberta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Miasteczko
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
-
Skocz do: